Mobilní přístupnost ve W3C

O tomto překladu

Tento dobrovolnický překlad nemusí přesně vystihovat záměry anglického originálu.

Anglická verze aktualizována od tohoto překladu: Záznam změn.
Angličtina aktualizována: 2024-05-13. Překlad aktualizován: 2021-05-17.

Překladatel: Kristýna Švecová. Přispěvatel: Vojtěch Polívka.
WAI děkuje překladatelům a vítá další překlady.

Více než „mobilní“

„Mobilní přístupnost“ poukazuje na přístupnější webové stránky a aplikace pro osoby se zdravotním postižením, když používají mobilní telefony a jiná zařízení. Práce WAI v této oblasti řeší problémy s přístupností pro osoby, které k interakci s webem používají širokou škálu zařízení včetně:

Řeší široké spektrum problémů:

W3C WAI řeší mobilní přístupnost

Standardy přístupnosti WAI řeší mobilní přístupnost:

W3C řeší mobilní přístupnost. WAI zajišťuje, že základní technologie W3C podporují přístupnost, včetně těch, které jsou nezbytné pro mobilní web. Veškerá práce W3C je kontrolována z hlediska přístupnosti WAI pracovní skupinou Accessible Platform Architectures (APA).

Práce W3C související s mobilními zařízeními zahrnuje Osvědčené postupy pro mobilní webové aplikace a Osvědčené postupy pro mobilní web. Souhrn technologií vyvinutých ve W3C, které zvyšují možnosti webových aplikací a jejich konkrétní použití v mobilním kontextu, najdete v části Standardy pro mobilní webové aplikace.

Aktuální informace

Pokud chcete dostávat upozornění o budoucí práci na mobilní přístupnosti ve W3C WAI, navštivte Dostávat WAI novinky (anglicky).

Zapojte se

Obecné informace jsou dostupné v sekci Účast ve WAI (anglicky).

Většina práce WAI související s mobilní přístupností probíhá v Pracovní skupině pro mobilní přístupnost. Pokud byste se chtěli podílet na práci WAI na mobilní přístupnosti, prosím pošlete e-mail s informacemi o Vašich zájmech a časové dostupnosti zprostředkovatelům pracovní skupiny Kim Patch a Kathy Wahlbin a dejte do kopie (CC) zaměstnance WAI (wai@w3.org).

O W3C a WAI

Konsorcium pro World Wide Web (W3C) je mezinárodní konsorcium, kde členské organizace, zaměstnanci a veřejnost spolupracují na vývoji webových standardů. W3C primárně plní své poslání vytvářením webových standardů a pokynů určených k zajištění dlouhodobého růstu webu. Pro více informací navštivte O W3C.

Iniciativa W3C pro webovou přístupnost (WAI) spojuje jednotlivce a organizace z celého světa za účelem vývoje strategií, pokynů a zdrojů, které pomáhají tvořit přístupný web pro osoby se zdravotním postižením. Pro více informací navštivte webovou stránku WAI.

Nahoru