Languages

Це переклад. Він може містити помилки або бути застарілим відносно Англійської версії. Перекладач: Александр/Здоровье и медицина

Описи всіх специфікацій CSS

CSS спе­ци­фі­ка­ції

Ця сторінка містить опис всіх специфікацій над якими працює CSS WG. Дивіться сторінку “поточна робота” для компактного перегляду і зворотнього зв'язку.

Media Queries Level 3 (Медіа Запити)

Історія

Tests

Media Queries - вдосконалення @media правил CSS і “media” атрибуту в HTML. Додає такі параметри як: розмір дисплея, глибина кольору і пропорції. Це тому, що в такому класі засобів масової інформації, як телевізори ще можуть бути важливі відмінності. Ця специфікація пов'язана з роботою з CC/PP, але вона набагато полегшена і має обмежені можливості.

Редактори: Florian Rivoal, Håkon Wium Lie, Tantek Çelik, Daniel Glazman, Anne van Kesteren

Media Queries Level 4

Історія

-

Редактори: Florian Rivoal, Tab Atkins Jr.

Selectors Level 3 (Селектори)

Історія

Tests

Selectors описує елемент selectors, що використовується в CSS та інших технологіях. Селектори використовуються для вибору елементів в HTML або XML документах, для того, щоб прикріпити до них властивості (стиль). Елементи можна вибрати на основі їх імені, атрибутів, зв'язку та інших аспектів.

Редактори: Tantek Çelik, Elika J. Etemad, Daniel Glazman, Ian Hickson, Peter Linss, John Williams

Selectors Level 4 (Селектори 4-го рівня)

Історія

Selectors level 4 розширює level 3 (3-ій рівень) новими способами для вибору елементів. Засновані, наприклад, на тому, що вони містять або на тому, чому вони слідують.

Редактори: Elika J. Etemad, Tab Atkins Jr.

CSS 2.1

Історія

Tests

1- й перегляд 2-го рівня CSS виправляє помилки 1998 року в Рекомендаціях до 2-го рівня CSS і додає вибір декількох дуже затребуваних функцій, які спочатку були заплановані для CSS3, які вже широко застосовуються. Але найбільше CSS 2.1 схожа на “відображення” CSS: вона містить усі функції CSS, які були спільно реалізовані для HTML і XML на час публікації Рекомендації.

Редактори: Bert Bos, Tantek Çelik, Ian Hickson, Håkon Wium Lie

Preview of CSS 2.2

Історія

-

Редактори: Bert Bos

CSS Snapshot 2007 (Знімок CSS 2007)

Історія

CSS Snapshot 2007 посилається на всі специфікації, які разом представляють будову CSS в 2006 році. Велика частина CSS знаходиться в стадії розробки, і тому часто буває важко зрозуміти будову CSS, тому робоча група CSS вирішила опублікувати цей документ, який містить тільки ті частини CSS які є стабільними і показані для роботи.

Редактори: Elika J. Etemad

CSS Snapshot 2010 (Знімок CSS 2010)

Історія

CSS Snapshot 2010 посилається на всі специфікації, які разом представляють будову CSS в 2010 році. Цим документом, CSS WG (Робоча група CSS) хоче допомогти розробникам розрізнити готові частини CSS від тих, які все ще є експериментальними.

Редактори: Elika J. Etemad

CSS Snapshot 2015 (Знімок CSS 2015)

Історія

-

Редактори: Elika J. Etemad

CSS Snapshot 2017 (Знімок CSS 2017)

Історія

-

Редактори: Tab Atkins Jr., Elika J. Etemad / fantasai, Florian Rivoal

CSS Snapshot 2018 (Знімок CSS 2018)

Історія

CSS Snapshot 2018 посилається на всі специфікації, які разом представляють будову CSS в 2018 році. Цим документом, CSS WG (Робоча група CSS) хоче допомогти розробникам розрізнити готові частини CSS від тих, які все ще є експериментальними.

Редактори: Tab Atkins Jr., Elika J. Etemad / fantasai, Florian Rivoal

CSS Snapshot 2020 (Знімок CSS 2020)

Історія

CSS Snapshot 2018 посилається на всі специфікації, які разом представляють будову CSS в 2020 році. Цим документом, CSS WG (Робоча група CSS) хоче допомогти розробникам розрізнити готові частини CSS від тих, які все ще є експериментальними.

Редактори: Tab Atkins Jr., Elika J. Etemad / fantasai, Florian Rivoal

CSS Snapshot 2021 (Знімок CSS 2021)

Історія

CSS Snapshot 2021 посилається на всі специфікації, які разом представляють будову CSS в 2021 році. Цим документом, CSS WG (Робоча група CSS) хоче допомогти розробникам розрізнити готові частини CSS від тих, які все ще є експериментальними.

Редактори: Tab Atkins Jr., Elika J. Etemad / fantasai, Florian Rivoal

CSS Snapshot 2022 (Знімок CSS 2022)

Історія

CSS Snapshot 2022 посилається на всі специфікації, які разом представляють будову CSS в 2022 році. Цим документом, CSS WG (Робоча група CSS) хоче допомогти розробникам розрізнити готові частини CSS від тих, які все ще є експериментальними.

Редактори: Tab Atkins Jr., Elika J. Etemad / fantasai, Florian Rivoal

CSS Snapshot 2023 (Знімок CSS 2023)

Історія

CSS Snapshot 2023 посилається на всі специфікації, які разом представляють будову CSS в 2023 році. Цим документом, CSS WG (Робоча група CSS) хоче допомогти розробникам розрізнити готові частини CSS від тих, які все ще є експериментальними.

Редактори: Tab Atkins Jr., Elika J. Etemad / fantasai, Florian Rivoal, Chris Lilley

CSS Grid Template Layout (Шаблонний Макет в CSS)

Історія

Template Layout (раніше: Advanced layout (Розширений макет)) описує новий спосіб розміщення елементів шляхом використання обмежень по відношенню до їх вирівнювання відносно один до одного і використання обмежень до їх гнучкості. Макет описується за допомогою шаблону, який нагадує традиційний макет сітки з рядками і стовпцями як у таблиці. Його можна застосувати до сторінки або до окремих елементів, наприклад, викласти форму.

Редактори: Bert Bos, César Acebal

CSS Aural Style Sheets (Звукові таблиці стилів в CSS)

Багато, в першу чергу, наочні пристрої насправді здатні відтворити звук, а, іноді навіть звук дуже високої якості. У CSS3 такі мультимедійні можливості будуть доступні для дизайнерів. Аудіо модуль містить властивості для прикріплення фонових звуків до елементів і звукових ефектів до таких перехідних станів, як активація посилання або "зависання" над елементом. Серед очікуваних можливостей: накладення декількох звуків, позиціонування звуку зліва або справа в стерео просторі і відтворення звуку по колу.

Редактори: Dave Raggett, Daniel Glazman

CSS Backgrounds and Borders Level 3 (Фони і границі в CSS)

Історія

Tests

Backgrounds and Borders описує колір і зображення фону і стиль кордонів. Нова функціональність включає: можливість розтягувати фонову картинку, використовувати зображення для кордонів, заокруглювати кути вікна і додавати віконну тінь за межами кордону.

Редактори: Bert Bos, Elika J. Etemad

CSS Backgrounds and Borders Level 4 (Фони і границі в CSS)

-

Редактори: Bert Bos, Elika J. Etemad, Brad Kemper, Lea Verou

CSS Basic User Interface (Основний Користувальницький Інтерфейс CSS)

Історія

Basic User Interface містить функції для моделювання деяких інтерактивних і динамічних аспектів Веб сторінок: зовнішній вигляд елементів форми в різних положеннях і більше курсорів і кольорів для опису GUIs (графічних інтерфейсів користувача), які добре поєднуються з робочим столом користувача.

Редактори: Tantek Çelik

CSS Basic Box Model (Базовая модель окна в CSS)

Історія

Box Model описує структуру block-level контенту в нормальному текстовому потоці. Коли документи викладені на візуальних медіа (наприклад, на екрані або на папері), CSS показує елементи документа, як прямокутні вікна, які розташовуються одне за одним або вкладені одне в одне в порядку, який називається flow (потоком). Потік може бути горизонтальним (типовий для більшості мов) або вертикальним (часто використовується для Японської та Китайської).

Редактори: Bert Bos

CSS Basic Box Model Level 4 (Базовая модель окна в CSS)

Історія

-

Редактори: Elika J. Etemad

CSS Extended Box Model (Розширена віконна модель в CSS)

Extended Box Model забезпечує додатковий контроль над позиціонуванням плаваючих блоків і розміром вікна.

Редактори: Bert Bos

CSS Marquee (Прокрутка в CSS)

Історія

Marquee містить властивості, які управляють швидкістю і напрямком ефекту “marquee” (прокрутки). Marquees - механізм прокрутки, що не потребує втручання користувача: переповнений контент рухається сам по собі в і поза полем зору. Marquee в основному використовується на мобільних телефонах. (До квітня 2008 року, marquee властивості були частиною Box module. (Віконного модуля))

Редактори: Bert Bos

CSS Cascading and Inheritance Level 3 (Каскади та Успадкування в CSS)

Історія

Cascading and Inheritance описує те, як властивостям присвоюються значення. CSS дозволяє використовувати кілька таблиць стилів для того, щоб впливати на відображення документа, а процес об'єднання цих таблиць стилів називається "cascading". Якщо за допомогою cascading не можливо знайти значення, то воно може бути успадковано від батьківського елемента або початкового значення властивості, що використовується.

Редактори: Elika J. Etemad, Tab Atkins Jr., Håkon Wium Lie

CSS Cascading and Inheritance Level 4

Історія

-

Редактори: Elika J. Etemad / fantasai, Tab Atkins Jr.

CSS Cascading and Inheritance Level 5

Історія

-

Редактори: Elika J. Etemad / fantasai, Miriam E. Suzanne, Tab Atkins Jr.

CSS Cascading and Inheritance Level 6

Історія

-

Редактори: Elika J. Etemad / fantasai, Miriam E. Suzanne, Tab Atkins Jr.

CSS Color (Кольори в CSS)

Історія

Tests

Color встановлює аспекти CSS повязані з кольором, включаючи транспарентність і різні позначення для <color> (кольору).

Редактори: L. David Baron, Tantek Çelik, Chris Lilley

CSS Color Level 4

Історія

-

Редактори: Tab Atkins Jr., Chris Lilley, Lea Verou, L. David Baron

CSS Fonts Level 3 (Шрифти в CSS)

Історія

Fonts містить властивості для вибору шрифтів, а також такі властивості для "adjustments" (коригування) шрифту, як ефекти emboss (виділення) і outline (контур), кернінг та вирівнювання/згладжування. Вибір шрифту збігається з аналогічним розділом у CSS2. Властивості регулювання шрифту нові для CSS3. Для завантажуваних шрифтів модуль також містить правило @font-face, яке раніше було в separate module (окремому модулі).

Редактори: John Daggett, Paul Nelson, Jason Cranford Teague, Michel Suignard, Chris Lilley

CSS Generated Content for Paged Media (Створений вміст для медіа сторінок в CSS)

Історія

Generated Content for Paged Media містить розширені властивості для друку. Він має властивості для створення виносок, перехресних посилань ("дивіться розділ X на сторінці Y ") і побудови працюючих заголовків із назв розділів.

Редактори: Håkon Wium Lie

CSS Page Floats

Історія

-

Редактори: Johannes Wilm, Håkon Wium Lie

CSS Generated and Replaced Content (Створений і замінений вміст в CSS)

Історія

Generated and Replaced Content визначає, як помістити контент до, після або замість елементу. Контент може бути текстом або таким зовнішнім об'єктом, як зображення. Наприклад, коли документ містить елемент, що посилається на зображення - це модуль, що дозволяє дизайнеру вибрати: чи буде зображення показано замість елементу чи ні.

Редактори: Ian Hickson

CSS Introduction (Введення в CSS)

Історія

Introduction упустили і замінили серіями Нотаток, що називаються “CSS Snapshots.” Дивіться, наприклад, Snapshot 2010.

Редактори: Håkon Wium Lie, Eric A. Meyer, Bert Bos

CSS Line Layout (Макет Ліній в CSS)

Історія

Line описує вирівнювання тексту та інших вікон в межах лінії, розширюючи таку CSS1 і CSS2 властивість, як 'vertical-align' (вертикальне вирівнювання) для забезпечення вирівнювання декількох скриптів, у тому числі Індійських скриптів та ієрогліфів. Модуль також описує форматування таких псевдо-елементів: 'first-line' (перша лінія) і 'first-letter' (перша буква), порівняно з CSS1 і CSS2 реалізований кращий контроль розміру шрифту і вирівнювання drop caps (буквиці).

Редактори: Ian Hickson

CSS Lists (Списки в CSS)

Історія

Lists містить властивості для оформлення списків, зокрема, різні типи міток і системи нумерації.

Редактори: Tab Atkins Jr., Shinyu Murakami, Ian Hickson

CSS Math (Математика в CSS)

Math модуль запропонований для властивостей, що спрямовані на стилізацію математичних формул, на основі скомпонованої моделі "презентаційних" елементів MathML. В даний час він не працює.

Редактори: -

CSS Multi-column Layout (Макет мульти-колонки в CSS)

Історія

Multi-column Layout пропонує нові властивості flow (спрямування) контенту в гнучко-окреслених стовпцях.

Редактори: Håkon Wium Lie

CSS Namespaces (Область імен в CSS)

Історія

Tests

Для того щоб розрізняти багаторазові використання одного і того ж імені елемента один від одного, формати основані на XML можуть використовувати “namespaces” (області імен); і цей проект пояснює, як можуть розширюватися CSS селектори для того, щоб вибрати ті елементи, які основані на їх “namespaces” (області імен) та їх локальній назві.

Редактори: Elika J. Etemad, Anne van Kesteren, Chris Lilley, Peter Linss

CSS Object Model (CSSOM) (Об'єктна модель в CSS)

Історія

DOM визначає функції, для управління HTML, XML і CSS документами, ці функції знаходяться в декількох програмних бібліотеках (і браузерах). Програмісти можуть викликати їх зі своїх програм , а не писати свої власні. Деякі з цих функцій взаємодіють з правилами додавання та вилучення і властивостями зміни в таблицях стилів CSS. Ці APIs (Інтерфейси програмування додатків операційних систем) формують CSS Object Model або CSS-OM. Вони корисні для автономних програм, а також для скриптів і додатків. 2-й рівень DOM містить два розділи присвячені CSS-OM (CSS Object Model) і CSS WG буде розвивати 3-й рівень CSS-OM.

Редактори: Anne van Kesteren

CSSOM View Module (Модуль Перегляду в CSSOM)

Історія

APIs (Інтерфейси програмування додатків операційних систем), які представлені цією специфікацією забезпечують авторів способом для перевірки та маніпулювання інформацією документа. Вони включають в себе: отримання положення елементу макета вікон, отримання ширини вікна за допомогою скрипту, а також прокрутка елементу.

Редактори: Anne van Kesteren

CSS Paged Media (Медіа сторінок в CSS)

Історія

Tests

Paged Media розширює як ті властивості CSS2, що він уже має, так і нові властивості для управління такими речами, як верхні і нижні колонтитули та номери сторінок.

Редактори: Melinda Grant, Elika J. Etemad, Håkon Wium Lie, Simon Sapin, Jim Bigelow

CSS Positioned Layout Level 3 (Розстановка в CSS)

Історія

Positioning визначає “абсолютне,” “фіксоване” і “відносне” позиціонування. Є способи, які використовуються для того, щоб забрати елемент з нормального flow (потоку) елементів (як зазначено в box model (моделі вікна)) і вставити його в інше місце: по відношенню до кореневого або якого-небудь іншого вікна елемента (абсолютне), щодо вікна (фіксоване), або трохи зсунутий звідки де він зазвичай перебуває (відносне).

Редактори: Arron Eicholz

CSS Presentation Levels (Рівні Показу в CSS)

Історія

Presentation Levels представляє спосіб, щоб зробити крок вперед і назад через кілька візуалізацій одного і того ж самого документу, що особливо корисно для презентацій у вигляді слайд-шоу (виділити елементи списку по одному за раз) та контурних переглядів (показати більш-менш детально). Кожен елемент має рівень презентації та три стилі (три положення): один для того, коли браузер знаходиться на більш низькому презентаційному рівні, один для точної відповідності та один для того, коли презентаційний рівень браузера вище, ніж у елемента. Браузер повинен пропонувати користувачеві простий спосіб для збільшення і зменшення рівня браузера.

Редактори: Håkon Wium Lie

CSS Reader Media Type (Зчитувач медіа в CSS)

Історія

Цей модуль був запущений в березні 2008 року. Ключове слово 'reader' (зчитувач) - медіа тип для використання в Media Queries (Медіа Запитах) (схожий на 'screen' (екран), 'print' (друк), 'projection' (проекція), и т.д.). Пристрої, які можуть застосовувати на свій розсуд правила всередині '@media reader' - це пристрої, які схожі на екранні зчитувачі, що відображають сторінки на екрані і одночасно озвучують їх, або ж відображають сторінку і одночасно передають її на динамічний пристрій Брайля. Властивості, що застосовуються до цього медіа типу є поєднанням властивостей екрану, мови і Брайля.

Редактори: Bert Bos

CSS Ruby Annotation Layout

Історія

Ruby описує CSS властивості для маніпулювання положенням "ruby", що представляет собою невеликі анотації зверху або поруч зі словами, особливо часто вони використовуються в Китайській та Японській мовах. Вони часто використовуються, щоб передати вимову або значення складних ієрогліфів.

Редактори: Richard Ishida, Paul Nelson, Michel Suignard

CSS Scoping (Масштабування в CSS)

Історія

-

Редактори: Tab Atkins Jr., Elika Etemad

Grid Positioning (Сітка розстановки в CSS)

Історія

Елемент з колонками (як у Multi-column Layout (Макет мульти-колонки)) встановлює невиразну сітку. Разом з додатковими виразними лініями сітки встановлюється система координат для позиціонування floats (вирівнювань) і абсолютно позиціонованих вікон. Цей модуль пропонує наступні властивості: розміщувати і вимірювати плаваючі по відношенню до цієї сітці вікна.

Редактори: Markus Mielke, Alex Mogilevsky

Grid Layout (Макет Сітки)

Історія

Grid Layout дозволяє встановлювати гнучку сітку дизайна для елемента так, щоб відносно цієї сітки можна було б розташувати нащадків цього елементу, і тим самим вирівняти їх один відносно одного у двох розмірах. Областям сітки можуть бути присвоєні назви, як для простоти використання, так і для створення рівня обхідних шляхів, який полегшує зміну порядку елементів. Як і інші модулі (grid/template), цей модуль грунтується на ідеях frame-based (основаного на кадрах) макету, який ввели в 1996 році і який, між іншим, впровадив абсолютне позиціонування в 2-му Рівні CSS. Таким чином модуль Grid Layout широко взаємодіє із: Multi-column Layout, Template Layout, Flexible Box Layout, Grid Positioning, та Regions, але не замінює їх. Однак, зрештою очікується, що шість модулів будуть стиснуті до трьох: Multi-column, Flexible Box, та третій для grids/templates/regions.

Редактори: Alex Mogilevsky, Phil Cupp, Markus Mielke, Daniel Glazman, Tab Atkins Jr., Elika J. Etemad / fantasai, Rossen Atanassov

Grid Layout Level 2

Історія

-

Редактори: Tab Atkins Jr., Elika J. Etemad / fantasai, Rossen Atanassov

Regions (Регіони)

Історія

Regions дозволяє вікну приймати непрямокутну форму. Regions визначає два додаткові методи: кілька вікон можуть утворювати ланцюг, в якому кожне з вікон наповнене текстом, який переливається від попереднього вікна; і вікно може визначати форму всередині свого прямокутника, який обмежує весь текст всередині фігури. Зрештою очікується, що ці функції будуть переміщені в одну із модулів (grid/template) , можливо, в модуль Grid Layout для скорочення числа окремих характеристик.

Редактори: Vincent Hardy, Rossen Atanassov, Alan Stearns

CSS Speech (Синтез мови в CSS)

Історія

Speech містить властивості, що вказують як відображається документ синтезатором мови: об'єм, голос, швидкість, висота, сигнали, паузи і т. д. Модуль ACSS (Aural CSS) був вже в CSS2, але він ніколи не був правильно реалізований і був несумісним з Speech Synthesis Markup Language (SSML), мовою W3C для контролю над синтезаторами мови. CSS2 модуль ACSS був розділений на дві частини: мова (для фактичного мовлення, сумісний з SSML) та audio (аудіо) (для звукових ефектів на інших пристроях). Властивості мови в CSS3 будуть схожими з такими ж властивостями в CSS2, але матимуть різні значення. (Старі властивості можуть ще використовуватися із застарілим медіа типом 'aural' (слуховий), але нові властивості повинні використовуватися в новому середовищі 'speech' (мова), так само, як в таблицях стилів для медіа 'all' (все)).

Редактори: Daniel Weck, Dave Raggett, Claudio Santambrogio, Daniel Glazman

CSS style Attribute Syntax (Синтаксис атрибуту)

Історія

Суворо кажучи, синтаксис правил CSS в HTML атрибуті “style” (стиль) не входить в CSS3, але згадується там, тому що він зроблений робочою групою CSS. Його зробили необхідним, тому що XHTML 1.0, на відміну від HTML 4.0 у своєму атрибуті стилю не визначає синтаксис правил CSS. Однак, специфікації дійсні не тільки для HTML, а й для всіх подібних атрибутів (наприклад, тих, що в SVG).

Редактори: Elika J. Etemad, Tantek Çelik, Bert Bos, Marc Attinasi

CSS Syntax (Синтаксис в CSS)

Історія

Syntax містить загальну forward-compatible (передову сумісну) граматику, яку дотримуються всі рівні CSS. Кожна властивість має обмеження щодо синтаксису її значень, але їх можна знайти в інших модулях CSS.

Редактори: Tab Atkins Jr., Simon Sapin, L. David Baron

CSS Tables Module (Модуль Таблиць в CSS)

Tables описує структуру таблиці: рядки, стовпці, клітинки і заголовки з їх межами та вирівнюванням. Модель в CSS3 буде такою ж як і в CSS2, але буде описана більш детально.

Редактори: Francois Remy, Greg Whitworth

CSS Text (Текст в CSS)

Історія

Text містить властивості CSS2, що пов'язані з текстом (підкреслення, обгрунтування, обтікання текстом, і т.д.), а також кілька нових властивостей, багато з яких потрібні для роботи з текстом на різних мовах і скриптах (розрив ліній, kashida (протяжка в Арабській мові), перенесення і т.д.). Включає в себе (і замінює) пропозицію в Міжнародному проекті макета. Дивіться також модуль Line (Лінія) для таких речей, як: вертикальне вирівнювання в межах лінії, розрахунок висоти лінії та стилі для first-line/first-letter (першої лінії і першої літери). Модуль Text (Текст) досяг CR статусу в 2003 році, але дуже мало було з того реалізовано. Деякі загальні оформлення вимагали занадто багато властивостей, в той час як багато комбінацій значень не були корисними. В 2004 році розпочалось переписування і воно повинно привести до тієї ж функціональності, але з меншим числом властивостей і кращими властивостями за замовчуванням. Модуль Text (Текст) був розділений на три частини: Text (Текст), Writing Modes (Режими запису ), і Line Grid (Лінії сітки).

Редактори: Elika J. Etemad, Koji Ishii, Shinyu Murakami, Paul Nelson, Michel Suignard, Chris Lilley

CSS Writing Modes (Режими запису в CSS)

Історія

Writing Modes (раніше: Text Layout) описує властивості, які керують напрямком тексту: горизонтальні лінії тексту, що укладаються зверху вниз (нормально для більшості мов), вертикальні лінії тексту, що укладаються справа наліво (часто використовується в Японській мові), вертикальні лінії, які укладаються зліва (Монгольська мова) або горизонтальні лінії, які укладаються знизу вгору (для такого спеціального ефекту, як XING PED, який написаний на Американських вулицях). Також описує порядок букв всередині лінії (бі-спрямованість) і обертання, яке може виникнути для деяких букв всередині вертикального тексту.

Редактори: Elika Etemad / fantasai, Koji Ishii, Shinyu Murakami, Paul Nelson, Michel Suignard

CSS Writing Modes Level 4 (Режими запису в CSS)

Історія

-

Редактори: Elika Etemad / fantasai, Koji Ishii

CSS Line Grid (Лінії сітки в CSS)

Історія

Line Grid описує текст, в якому кожен символ в рядку вирівнюється по невидимій сітці, так що символи на всіх лініях вишиковуються вертикально. Це звичайно використовується для тексту, який в основному складається з Японських ієрогліфів. (Ця функція раніше була частиною Writing Modes (Режимів запису)).

Редактори: Elika Etemad, Koji Ishii, Alan Stearns

CSS Values and Units Level 3 (Значення та одиниці в CSS)

Історія

Values and Units описує загальні значення та одиниці, які приймають CSS властивості. Крім того, описує, як “specified values” (точно визначені значення), які містить таблиця стилів, обробляються в “computed values” (обчислених значеннях) і в “actual values” (фактичних значеннях).

Редактори: Håkon Wium Lie, Tab Atkins, fantasai, Chris Lilley

CSS Values and Units Level 4

Історія

-

Редактори: Tab Atkins, fantasai,

CSS Web Fonts (Веб Шрифти в CSS)

Історія

Модуль Web Fonts об'єднали з модулем Fonts (Шрифти). Модуль Веб Шрифти дозволяє завантаження шрифтів для використання в документі. Технологія також включена в SVG і, навпаки, можна створити шрифти для закачування в SVG. Раніше ця функція була частиною 2-го рівня CSS, але після перегляду 2-го рівня вона була переміщена в 3-ій рівень.

Редактори: John Daggett, Chris Lilley, Michel Suignard

Behavioral Extensions to CSS (Поведінка розширень в CSS)

Історія

Behavioral Extensions to CSS визначає 'binding' (обов'язкову) властивість для XBL. Цю властивість в першому проекті назвали 'behavior' (поведінкою). Той проект містив ряд інших пропозицій, які більше не підтримуються. (У деякій мірі, вони були замінені на XBL.)

Редактори: Ian Hickson

CSS Flexible Box Layout Level 1 (Модель Гнучкого Вікна в CSS)

Історія

Flexible Box Layout Module визначає ключові слова 'flex' (вікно) і 'inline-flex' (вбудоване вікно) для властивості 'display' (показ), які викликають елемент, що буде відображатися або як стовпчик, або як рядок дочірніх елементів. Додаткові властивості визначають порядок дочірніх вікон (зліва направо, знизу вгору, і т.д.) і те як простір поширюється по дочірніх вікнах і прогалинах між ними. Модуль призначений насамперед для форсування рядів керуючих символів в GUI (Графічному Інтерфейсі Користувача) на рівну висоту або ширину.

Редактори: Tab Atkins Jr., Elika J. Etemad / fantasai, Rossen Atanassov, Alex Mogilevsky, L. David Baron, Neil Deakin, Ian Hickson, David Hyatt

CSS Images Level 3 (Модуль Значення Зображення CSS 3-го рівня)

Історія

CSS Images визначає як властивості можуть посилатися на зображення по URL. Всі властивості, які може приймати зображення в якості значення використовують такий синтаксис, наприклад: 'background-image' (фонове зображення) і 'list-style-image' (вказує на зображення, яке буде використовуватися в якості маркера списку) . (Цей модуль пізніше можуть об'єднати з модулем Values and Units (Значення та одиниці)).

Редактори: Elika J. Etemad, Tab Atkins Jr.

CSS Images Module Level 4

Історія

-

Редактори: Tab Atkins Jr., Elika J. Etemad / fantasai, Lea Verou

CSS Fragmentation Module Level 3

Історія

CSS Fragmentation Module визначає властивості, які спрямовані на уникнення або усунення розривів сторінок або колонок, вона поєднує в собі функції, які раніше були в двох різних специфікаціях CSS Paged Media та Multi-column Layout.

Редактори: Rossen Atanassov, Elika J. Etemad / fantasai

CSS Fragmentation Module Level 4

Історія

-

Редактори: Rossen Atanassov, Elika J. Etemad / fantasai

CSS Transforms Level 1 (Модуль Перетворення в CSS)

Історія

CSS Transforms Module визначає 2D та 3D перетворення (повороти, переклади тощо), які можуть застосовуватися до елементів після нормального розташування (наприклад, перетворення не впливає на положення навколишніх елементів). Перетворення також доступні в SVG (в якості значень атрибуту transform), а специфікація - це спільна робота робочих груп CSS та SVG.

Редактори: Simon Fraser, Dean Jackson, David Hyatt, Chris Marrin, Edward O'Connor, Dirk Schulze, Aryeh Gregor

CSS Transforms Level 2 (Модуль Перетворення в CSS)

-

Редактори: Tab Atkins Jr., Simon Fraser, Dean Jackson, Theresa O'Connor

CSS 2D Transformations Module (Модуль 2D Перетворення в CSS)

Історія

2D Transformations Module замінили на модуль CSS Transforms.

Редактори: Simon Fraser, Dean Jackson, David Hyatt, Chris Marrin, Edward O'Connor

CSS 3D Transformations Module (Модуль 3D Перетворення в CSS)

Історія

3D Transformations Module замінили на модуль CSS Transforms.

Редактори: Dean Jackson, David Hyatt, Chris Marrin

CSS Transitions Module (Модуль Переходів в CSS)

Історія

Transitions Module визначає особливості для анімації переходів між псевдо-класами (наприклад, коли елемент входить або виходить в ':hover' (виділений) стан). Під час даної затримки, певні значення властивості поступово змінюються від старого значення до нового, а не миттєво, як у 2-му рівні.

Редактори: Dean Jackson, David Hyatt, Chris Marrin, Sylvain Galineau, L. David Baron

CSS Transitions Level 2 (Модуль Переходів в CSS)

Історія

-

Редактори: L. David Baron, Brian Birtles

CSS Animations Level 1 (Модуль Анімації в CSS)

Історія

Animations Module вказує: які властивості міняють свої значення під час анімації, які властивості вони приймають після зміни, і протягом якого часу. Він не визначає, що саме викликає початок анімації, а визначає тільки те, що відбувається протягом анімації. (Порівняйте це з модулем Transitions (Переходи), який також пробуджує властивості, але між змінами стану, тобто псевдо-класи.)

Редактори: Dean Jackson, David Hyatt, Chris Marrin

CSS Animations Level 2

Історія

-

Редактори: L. David Baron, Brian Birtles

Web Animations 1.0

Історія

-

Редактори: Brian Birtles, Shane Stephens, Alex Danilo, Tab Atkins

Web Animations Level 2

Історія

-

Редактори: Brian Birtles, Robert Flack

CSS Mobile Profile (Мобільний профіль в CSS)

Історія

Tests

CSS Mobile Profile описує підмножину CSS, яка підходить для таких портативних пристроїв, як мобільні телефони. Цей профіль надалі закладається в 'handheld' (кишеньковий) медіа тип.

Редактори: Svante Schubert, Robin Berjon, Ted Wugofski, Doug Dominiak, Peter Stark, Tapas Roy

CSS TV Profile (Профіль Телебачення в CSS)

Історія

CSS TV profile описує підмножину CSS, яка підходить для документів, що відображаються на екрані телевізора, включаючи текстові документи, які транслюються по цифровому телебаченню.

Редактори: Glenn Adams, Tantek Çelik, Sean Hayes, Håkon Wium Lie

CSS Conditional Rules (Умовні Правила в CSS)

Історія

CSS Conditional Rules визначає декілька способів встановлення залежності правил стилю від таких зовнішніх чинників, як: результат правила media (засобів масової інформації) (правило '@media', для більшої частини уже знаходиться на 2-му рівні), можливості клієнтського додатка, та URL документа.

Редактори: L. David Baron

CSS Viewport Level 1

Історія

CSS Viewport Level 1 (раніше ‘CSS Device Adaptation’, ‘Адаптація Приладу в CSS’) визначає (1) як початковий блок контенту відноситься до viewport (порту перегляду) та (2) як одиниці CSS (‘px’ (піксель), ‘cm’ (сантиметр), ‘pt’ (пункт), та інші.) співвідносяться з реальними одиницями. Початковий блок контенту - це гіпотетичний прямокутник в моделі CSS рендеринга, який визначає позицію (0,0) та значення відсотків в кореневому елементі. В CSS він дорівнює viewport (тобто вікно або сторінка, на якій складається документ). Цей модуль визначає елемент <META NAME=VIEWPORT>, який дозволяє збільшувати або зменшувати початковий блок контенту по відношенню до viewport. Він також може встановити коефіцієнт масштабування, щоб змінити відображення між одиницями CSS та реальними одиницями.

<meta name="viewport" content="width=device-width">

Редактори: Florian Rivoal, Emilio Cobos Álvarez, Matt Rakow, Rune Lillesveen, Ryan Betts, Øyvind Stenhaug

CSS Exclusions

Історія

-

Редактори: Vincent Hardy, Rossen Atanassov, Alan Stearns

CSS Shapes

Історія

-

Редактори: Vincent Hardy, Rossen Atanassov, Alan Stearns

Compositing and Blending

Історія

-

Редактори: Rik Cabanier

Filter Effects

Історія

-

Редактори: Vincent Hardy, Dean Jackson, Erik Dahlström

CSS Masking

Історія

-

Редактори: Dirk Schulze, Brian Birtles, Tab Atkins Jr.

CSS Box Alignment Module Level 3

Історія

-

Редактори: Elika J. Etemad / fantasai, Tab Atkins Jr.

CSS Text Decoration Module Level 3

Історія

-

Редактори: Elika J. Etemad, Koji Ishii

CSS Text Decoration Level 4

Історія

-

Редактори: Elika J. Etemad, Koji Ishii

CSS Intrinsic & Extrinsic Sizing Module Level 3

Історія

-

Редактори: Tab Atkins, Elika J. Etemad / fantasai

CSS Box Sizing Module Level 4

Історія

-

Редактори: Tab Atkins, Elika J. Etemad / fantasai, Jen Simmons

CSS Counter Styles Level 3

Історія

-

Редактори: Tab Atkins Jr.

CSS Custom Properties for Cascading Variables Level 1

Історія

-

Редактори: Luke Macpherson, Tab Atkins Jr., Daniel Glazman

CSS Overflow Module Level 3

Історія

-

Редактори: L. David Baron

CSS Overflow Module Level 4

Історія

-

Редактори: L. David Baron, Florian Rivoal

CSS Display Module Level 3

Історія

-

Редактори: Tab Atkins Jr.

CSS Font Loading Level 3

Історія

-

Редактори: Tab Atkins Jr.

CSS Will Change Module Level 1

Історія

-

Редактори: Tab Atkins Jr.

Non-element Selectors Module Level 1

Історія

-

Редактори: Jirka Kosek, Tab Atkins Jr.

Geometry Interfaces Module Level 1

Історія

-

Редактори: Simon Pieters, Dirk Schulze, Rik Cabanier

Fullscreen

Історія

-

Редактори: Anne van Kesteren, Tantek Çelik

CSS Inline Layout Module Level 3

Історія

-

Редактори: Dave Cramer, Elika J. Etemad / fantasai, Steve Zilles

CSS Pseudo-Elements Module Level 4

Історія

-

Редактори: Daniel Glazman, Elika J. Etemad / fantasai, Alan Stearns

Motion Path Module Level 1

Історія

-

Редактори: Dirk Schulze, Shane Stephens

CSS Scroll Snap Module Level 1

Історія

-

Редактори: Matt Rakow, Jacob Rossi, Tab Atkins-Bittner, Elika J. Etemad / fantasai

CSS Round Display Level 1

Історія

-

Редактори: Hyojin Song, Jihye Hong

CSS Basic User Interface Module Level 4

Історія

-

Редактори: Florian Rivoal

CSS Text Level 4

Історія

-

Редактори: Elika J. Etemad / fantasai, Koji Ishii, Alan Stearns

CSS Painting API Level 1

Історія

-

Редактори: Shane Stephens, Ian Kilpatrick, Dean Jackson

CSS Properties and Values API Level 1

Історія

-

Редактори: Tab Atkins, Shane Stephens, Daniel Glazman, Alan Stearns, Elliot Sprehn, Greg Whitworth

CSS Typed OM Level 1

Історія

-

Редактори: Shane Stephens

Worklets Level 1

Історія

-

Редактори: Ian Kilpatrick

CSS Layout API Level 1

Історія

-

Редактори: Greg Whitworth, Ian Kilpatrick, Tab Atkins-Bittner, Shane Stephens, Robert O'Callahan, Rossen Atanassov

Fonts Level 4

Історія

-

Редактори: John Daggett, Myles C. Maxfield

Fonts Level 5

Історія

-

Редактори: Myles C. Maxfield, Chris Lilley

CSS Rhythmic Sizing Level 1

Історія

-

Редактори: Koji Ishii, Elika J. Etemad / fantasai

CSS Fill and Stroke Module Level 3

Історія

-

Редактори: Elika J. Etemad / fantasai, Tab Atkins-Bittner

CSS Containment Module Level 1

Історія

-

Редактори: Tab Atkins, Florian Rivoal

CSS Containment Module Level 2

Історія

-

Редактори: Tab Atkins, Florian Rivoal

CSS Containment Module Level 3

Історія

-

Редактори: Tab Atkins, Florian Rivoal, Miriam E. Suzanne

CSS Easing Functions Level 1

Історія

-

Редактори: Brian Birtles, Dean Jackson, Matt Rakow, Shane Stephens

CSS Logical Properties and Values Level 1

Історія

-

Редактори: Rossen Atanassov, Elika J. Etemad / fantasai

CSS Scrollbars Styling Level 1

Історія

-

Редактори: Tantek Çelik, Rossen Atanassov

CSS Shadow Parts

Історія

-

Редактори: Tab Atkins-Bittner, Fergal Daly

CSS Spatial Navigation Level 1

Історія

-

Редактори: Jihye Hong, Florian Rivoal

CSS Color Adjust Level 1

Історія

-

Редактори: Elika J. Etemad / fantasai, Rossen Atanassov, Rune Lillesveen, Tab Atkins Jr.

CSS Overscroll Behavior Level 1

Історія

-

Редактори: Majid Valipour

CSS Animation Worklet API

Історія

-

Редактори: Majid Valipour , Robert Flack, Stephen McGruer

CSS Scroll Anchoring Level 1

Історія

-

Редактори: Steve Kobes, Tab Atkins-Bittner

Resize Observer

Історія

-

Редактори: Aleks Totic, Greg Whitworth

CSS Color Level 5

Історія

-

Редактори: Chris Lilley, Una Kravets, Lea Verou, Adam Argyle

CSS Conditional Rules Level 4

Історія

-

Редактори: L. David Baron

CSS Conditional Rules Level 5

Історія

-

Редактори: L. David Baron, Elika J. Etemad / fantasai, Chris Lilley

Media Queries Level 5

Історія

-

Редактори: Dean Jackson, Florian Rivoal, Tab Atkins Jr.

CSS Custom Highlight API Level 1

Історія

-

Редактори: Florian Rivoal, Sanket Joshi, Megan Gardner

CSS Nesting

Історія

-

Редактори: Tab Atkins-Bittner, Adam Argyle

CSS View Transitions Level 1

Історія

-

Редактори: Tab Atkins-Bittner, Jake Archibald, Khushal Sagar

CSS View Transitions Level 2

Історія

-

Редактори: Tab Atkins-Bittner, Jake Archibald, Khushal Sagar

Scroll-driven Animations

Історія

-

Редактори: Brian Birtles, Botond Ballo, Antoine Quint, Olga Gerchikov, Elika J. Etemad / fantasai, Robert Flack

CSS Anchor Positioning

Історія

-

Редактори: Tab Atkins-Bittner, Elika J. Etemad / fantasai, Ian Kilpatrick

CSS Level 1

Історія

-

Редактори: Håkon Wium Lie, Bert Bos

SVG (Масштабована Векторна Графіка)

Деякі властивості створені спеціально для стилізації SVG (або аналогічних графічних мов) і визначаються в специфікації SVG, а не в CSS модулі. Вони можуть використовуватися разом з іншими властивостями в таблиці стилів, але, як правило, не застосовуються до одних і тих же елементів. Вони визначають такі речі, як колір штрихів і заливки та форму кінчиків штрихів.

Illustration credits

The two icons, ‘kcolorchooser.png’ and ‘clock.png’, are from the Nuvola collection by David Vignoni.

Bert Bos, style activity lead
Copyright © 1994–2024 W3C® Privacy policy

Останнє оновлення ср, 22-тра-2024 09:59:37 +0000

Languages

About the translations