Toto je překlad. Může obsahovat chyby a stránka může být oproti anglické verzi zastaralá. Překladatel: Tomáš Mosler (ClearDebt)
Kaskádové styly (CSS) představují jednoduchý mechanismus přidávání stylů (např. fontů, barev, mezer) do webových dokumentů.
Tyto stránky obsahují informace o tom, jak se naučit CSS a používat je, a o dostupném softwaru. Jsou zde rovněž uveřejňovány novinky pracovní skupiny CSS.
Další zprávy viz náš syndikátor „Budoucnost stylu“.
Výtah ze specifikací a pracovních verzí Pracovní skupiny CSS:
Pracovní skupina pravidelně uveřejňuje zprávy na svém blogu; zde jsou nejaktuálnější:
Část P. S. CSS v května 2016.
E-mailová diskusní skupina <www-style@w3.org> je určena pro diskuse o dalším vývoji CSS. (Tuto skupinu používá pro většinu diskusí také pracovní skupina CSS.) Přihlásit se může každý (nebo odhlásit, viz také pokyny.)
Pokud pracujete pro členskou organizaci W3C, můžete se rovněž přidat k pracovní skupině.
Takřka všechny současné prohlížeče i množství jiných aplikací dnes podporuje CSS. K tvorbě CSS vám stačí pouze textový editor, ale existuje mnoho nástrojů, které zápis usnadňují.
Každý software samozřejmě obsahuje chyby, i po řadě aktualizací. A některé programy jsou s implementací nejnovějších modulů CSS více napřed než jiné. Chyby a alternativní postupy popisují různé internetové stránky.
Začátečníkům je určena stránka Začínáme s HTML a CSS, která obsahuje pokyny, jak vytvořit styl. Jako stručný úvod do CSS může posloužit 2. kapitola knihy, kterou napsali Lie & Bos, nebo stránka s úvodem Davea Raggetta do CSS. Můžete se také podívat na příklady stylování XML a tipy a triky pro CSS.
Na jiné stránce jsou také k dispozici knihy, e-mailové diskusní skupiny a podobná fóra i odkazy na další zdroje.
Historie CSS je popsána ve 20. kapitole knihy Cascading Style Sheets, designing for the Web, kterou napsali Håkon Wium Lie a Bert Bos (2. vyd., 1999, Addison Wesley, ISBN 0-201-59625-3)