زبان ها

این یک ترجمه است. ممکن است حاوی خطا باشد یا با توجه به نسخه انگلیسی از تاریخ خارج شود. مترجم: Alex White

آشنایی با مشخاصات CSS

برای درک مشخصات CSS نیازی به برنامه نویسی یا کارشناسی ارشد علوم رایانه رشته نیست. لازم نیست بالای 18 سال داشته باشید یا مدرک لیسانس داشته باشید. شما فقط باید بسیار متین، بسیار پیگیر و بسیار دقیق باشید.

مشخصات یک کتابچه راهنمای کاربر نیست. برای نثر بد نوشته شده هیچ بهانه ای وجود ندارد و لطفا در صورت یافتن شکایت کنید. اما مشخصات، مخاطب خاصی را هدف قرار می دهند.

شروع از صفر

جی. دیوید آیزنبرگ روش مفیدی برای خواندن مشخصات W3C برای طراحان وب نوشته است. اگر خواندن مشخصات فنی بخشی از ائقات خالی روزانه شما نیست، توصیه می کنم با آن شروع کنید.

همچنین، اگر کاملاً در مورد CSS اطلاعاتی ندارید، توصیه می کنم ابتدا یاد بگیرید که چیست و چگونه از آن استفاده کنید. برای یک آموزش بسیار کوتاه، می توانید با مقدمه ای بر CSS 2.1 شروع کنید. برای معرفی کاملتر و دوستانه تر، یک کتاب CSS یادگیری انتخاب کنید که به جای طراحی، بر اصول CSS تمرکز دارد. با CSS در یک ویرایشگر متن بازی کنید. چند صفحه اصلی ساختگی طراحی کنید. با ویژگی انتخابگر و فروپاشی حاشیه آشنا شوید. * { border: 1px dashed gray; } را در یک صفحه وب قرار دهید تا بتوانید مدل جعبه را ببینید. داشتن ایده ای از اینکه همه اینها به کجا می رود، به شما کمک می کند تا تمام نکات فنی خشک در مشخصات را در کنار هم قرار دهید.

یادگیری موارد بنیادی

توانایی درک مشخصات CSS مستلزم درک زمینه، واژگان و مفاهیم اساسی است که مشخصات از آنها ساخته شده است. اگر می‌خواهید واقعاً مشخصات را درک کنید، باید بخش‌های مشخصات ذکر شده در زیر را واقعاً درک کنید:

  1. ابتدا، ممکن است بخواهید با خواندن عکس فوری CSS فعلی، تمام مشخصات را در متن قرار دهید. همچنین ممکن است بخواهید اصول طراحی CSS را بخوانید.
  2. در مرحله بعد، تمام CSS 2.1 فصل 1 را بخوانید، که توضیح می دهد که چگونه مشخصات سازماندهی شده اند، و CSS 2.1 بخش 3.1 (تعریفات) که برخی از اصطلاحات رایج را معرفی می کند.
  3. بخش‌های مشخصات CSS زیر را با دقت بخوانید، زیرا مفاهیم موجود در این بخش‌ها برای درک بقیه مشخصات بسیار مهم هستند: ممکن است لازم باشد هنگام رمزگشایی بخش‌های مرموز استاندارد به آنها مراجعه کنید.

جزئیات مهم

برخی از ویژگی ها CSS مانند CSS 2.1 دارای خطاهایی هستند، اصلاحاتی که پس از انتشار ویژگی ها انجام شده است. هنگامی که یک ویژگی را تفسیر می کنید، مطمئن شوید که خطا را بررسی کرده اید! با بروز مشکلات از طریق آزمایش و پیاده سازی، ویژگی ها هنوز در حال تغییر است. این اصلاحات هنوز در متن ویژگی ها گنجانده نشده اند، اما برای درک صحیح مشخصات بسیار مهم هستند. صفحه خطا از بالای ویژگی ها پیوند داده شده است.

تعمیق درک شما

بهترین راه برای به دست آوردن درک عمیق از مشخصات، کار با آن است (مشخصات، نه فقط فناوری). و بهترین راه برای انجام این کار نوشتن موارد تست و توضیح اینکه چرا طبق مشخصات درست هستند. اکنون می توانید موارد آزمایشی را به تنهایی برای سرگرمی بنویسید، اما اگر در یک پروژه QA شرکت کنید، به طور همزمان چیزهای بیشتری یاد خواهید گرفت و به جامعه CSS (نویسندگان، اجراکنندگان، و نویسندگان مشخصات) کمک خواهید کرد. شما می توانید با نوشتن موارد آزمایشی، بهبود موارد آزمایشی، ایجاد تغییرات در موارد آزمایشی، و پاسخ دادن به سؤالات مربوط به موارد آزمایشی برای…

پروژه تست های بستر وب
پروژه WPT یک مجموعه آزمایشی مشترک برای مشخصات CSS و سایر فناوری‌های پلتفرم وب نگهداری می‌کند.
پروژه موزیلا
پروژه موزیلا موتور طرح بندی Gecko را که هسته مرورگر وب فایرفاکس را تشکیل می دهد، حفظ می کند.
پروژه WebKit
پروژه WebKit موتور طرح بندی WebKit را حفظ می کند که هسته مرورگر وب سافاری را تشکیل می دهد.
پروژه کرومیوم
پروژه Chromium موتور طرح‌بندی Blink را حفظ می‌کند، که هسته مرورگرهای وب Chrome، Edge و Brave را تشکیل می‌دهد.

پرسیدن سوالات

اگر مشخصات را مطالعه کرده اید و هنوز چیزی منطقی نیست، می توانید در www-style بپرسید.

Elika J. Etemad
کپی رایت © 1994–2022 W3C® سیاست حفظ حریم خصوصی

آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۰۶ آوریل ۲۲، ۱۳:۵۰:۴۸

زبان ها

درباره ترجمه ها