Прискорююча кнопка n назначена для пропусків при навігації по сторінкам. Пропуск для переходу на початок контента.

Даний документ є перекладом. У випадку будь-яких невідповідностей і помилок остання версія документу англійською мовою повинна розглядатися як офіційна. Першопочаткове авторське право належить W3C, як це вказано нижче.

Перекладач: Alexandr, Art life

s_gotoW3cHome Інтернаціоналізація
 

Призначення кодування символів в CSS

Аудиторія: Шифрувальники CSS, Менеджери веб-проектів, і кожен, хто хоче дізнатися як призначити кодування символів CSS файлу.

Примітка: Зміни були внесені до написаного англійською мовою оригіналу, так як цей документ був переведений. Дивіться журнал змін.

Питання

Як мені призначити кодування символів таблиці стилів CSS?

Ввідна інформація

Якщо у вашому CSS файлі є текст, що не закодований як ASCII, то було б добре, коли б ви в такому випадку завжди призначали кодування зовнішніх таблиць стилів CSS. Наприклад, можливо, ви маєте відмінні від ASCII символи в назвах шрифтів, у контенті, в значеннях селектора і т.д.

Відповідь

Для призначення стилю не потрібні і не повинні використовуватися впроваджені в документі правила @charset. Ці правила призначені для використання тільки в поєднаних таблицях стилів.

Використання @charset

Щоб встановити кодування символів всередині таблиці стилів, використовуйте @charset "at-rule" (правило). Його синтаксис:

@charset "<IANA-defined-charset-name>";

Тільки одне @charset правило може з'явитися в зовнішній таблиці стилів і воно повинно бути на самому початку документа. Йому не повинні передувати будь-які символи, навіть коментарі. (Однак, в одному з кодувань Unicode byte-order mark (маркер порядку байтів) підходить для документу.)

Назва повинна бути charset назвою як описано в IANA реєстрі. IANA реєстр звичайно містить кілька назв для одного і того ж кодування. У цьому випадку ви повинні використовувати назву позначену як краща. Наприклад, щоб позначити ваш CSS файл як закодований в UTF-8 вам потрібно написати:

@charset "UTF-8";

Використання HTTP

Якщо у вас є можливість, то ви можете також призначити кодування файлу в Content-Type заголовку HTTP. Для отримання додаткової інформації про те, як встановити кодування в HTTP дивіться Налаштування HTTP charset параметру. Наприклад, цей рядок у відповідь на HTTP запит вкаже, що файл закодовано в UTF-8.

Content-Type: text/css; charset=UTF-8

Ми рекомендуємо, щоб при використанні призначення HTTP, ви також включали призначення всередині таблиці стилів. Це гарантує, що кодування досі відоме як і раніше, якщо таблиця стилів використовується локально або переміщена, наприклад для перевірки або редагування.

Якщо є конфлікт, то призначення в заголовку HTTP завжди перевизначатиме призначення всередині документу.

Доречі

Специфікація HTML 4.01 описує атрибут charset, який можна додати до елементу link (посилання) і повинен вказати кодування документа, на який ви посилаєтеся. По специфікації HTML5 використання цього атрибуту в елементі link в даний час застаріло, тому ви не повинні його використовувати. Насправді призначення атрибутом charset не підтримується всіма браузерами, тому це ще одна причина, щоб уникнути його.

Розкажіть нам про те, що Ви думаєте.

Надішліть нам коментар

Додаткові матеріали

Автор: Russ Rolfe, Microsoft Corporation. Змінено: Richard Ishida, W3C. Перекладач: Alexandr, Art life.

Переклад Англійського контенту від 2010-08-07. Переклад останнього оновлення 2011-03-28 10:00 GMT

Для перегляду історії внесення змін до перекладу натисність qa-css-charset в блоге i18n.