בעזרת מקש n, ניתן לדלג במהלך הניווט על הדף. דלג לתחילת התוכן

המסמך הינו תרגום. במקרה של טעויות או אי התאמות כלשהן עם המסמך המקורי, המקור האחרון באנגלית יחשב כאמין יותר.

המתרגם: Hebrew translation team, WTB Language Group

s_gotoW3cHome בינאום
 

הכרזה על קידודי תווים ב- CSS

קהל יעד: כותבי CSS, מנהלי פרויקטים באינטרנט וכל מי שמעוניין לדעת כיצד להכריז על קידוד תווים בקובץ CSS‏.

הערה: נערכו שינויים במקור באנגלית מאז תרגום מסמך זה. ראה יומן שינויים.

שאלה

כיצד ניתן להכריז על קידוד תווים של גיליון סגנונות מסוג CSS‏?

רקע

כדאי להכריז תמיד על הקידוד של גיליון סגנונות חיצוני מסוג CSS, אם בקובץ ה- CSS קיים טקסט שאינו ASCII‏. לדוגמה, עשויים להיות תווים שאינם ASCII בשמות גופנים, ערכים של מאפיין תוכן, בערכי בורר וכדומה.

תשובה

עבור הכרזות של סגנונות המוטבעים במסמך, כללי ‎@charset אינם נחוצים ואין להשתמש בהם. הכללים מיועדים לשימוש אך ורק בגיליונות סגנונות מקושרים.

שימוש ב- ‎@charset

כדי להגדיר את קידוד התווים בתוך גיליון הסגנונות, השתמש בכלל ‎@charset‏. התחביר שלו הוא:

‎@charset "<IANA-defined-charset-name>";‎

רק כלל ‎@charset אחד יכול להופיע בגיליון הסגנונות החיצוני והוא חייב להופיע בתחילת המסמך. אסור שיופיע לפניו אף תו, אפילו לא הערות (עם זאת, byte-order mark יכול להופיע במסמך באחד מקידודי ה- Unicode‏).

השם חייב להיות שם ערכת תווים, כמתואר ברישום ה- IANA‏. רישום IANA בדרך כלל כולל מספר שמות עבור אותו קידוד. במקרה זה, עליך להשתמש בשם המצוין כ- preferred (מועדף). לדוגמה, כדי לציין שקובץ ה- CSS מקודד ב- UTF-8, עליך לכתוב:

‎@charset "UTF-8";‎

שימוש ב- HTTP

ניתן גם להכריז על קידוד הקובץ בכותרת HTTP Content-Type, אם יש ברשותך אמצעים לעשות זאת. לקבלת מידע נוסף על הדרך להגדיר את הקידוד ב- HTTP, ראה הגדרת הפרמטר HTTP charset‏. לדוגמה, שורה זו בתגובת ה- HTTP תציין שהקובץ מקודד ב- UTF-8‏.

Content-Type: text/css; charset=UTF-8

אם תשתמש בהכרזת HTTP, אנו ממליצים שתכלול גם הכרזה בתוך גיליון הסגנונות. דבר זה יבטיח שהקידוד עדיין יהיה ידוע אם ייעשה שימוש מקומי בגיליון הסגנונות או שהוא יועבר, לדוגמה, לשם בדיקה או עריכה.

ההכרזה בכותרת ה- HTTP תגבור תמיד על ההכרזה שבתוך המסמך, אם קיימת התנגשות.

דרך אגב

מפרט HTML 4.01 מתאר תכונת charset (ערכת תווים) שניתן להוסיף לרכיב link (קישור), אשר אמור לציין את הקידוד של המסמך שאליו מבוצע הקישור. עם זאת, תכונה זו ברכיב link (קישור) כבר אינה בשימוש במפרט HTML 5, כך שאין להשתמש בה. למעשה, הכרזת התכונה charset (ערכת תווים) אינה נתמכת בכל הדפדפנים, כך שזו סיבה נוספת להימנע ממנה.

אמור לנו מה דעתך (באנגלית).

שלח לנו הערה

קריאה מתקדמת

המחבר: Russ Rolfe, ‏Microsoft Corporation‏. שונה על-ידי: Richard Ishida, ‏W3C. המתרגם: Hebrew translation team, WTB Language Group.

התוכן פורסם לראשונה 2010-08-07. עדכון מהותי ראשון 2011-02-15 19:43 GMT

להיסטוריה של שינויים במסמך, חפש את qa-css-charset בבלוג של i18n.