Languages

Це переклад. Він може містити помилки або бути застарілим відносно Англійської версії. Перекладач: Евген (Address-Data)

CSS & XSL

Чому W3C рекомендує дві різні мови стиля? Який з них ви повинні використовувати? В принципі це правило можна сформулювати дуже коротко:

Використовуйте CSS, коли можете, використовуйте XSL — коли повинні.

Чому

Причина проста: CSS набагато легше у використанні, легше в вивченні і тому простіше і дешевше в обслуговуванні. Для роботи з CSS-WYSIWYG написані редактори, та й в цілому для CSS створено більше інструментів, ніж для XSL. Але простота CSS накладає свої обмеження. Деякі речі в CSS (або в одному тільки CSS) зробити неможливо. Тоді вам потрібен або по XSL принаймні та його частина, що відповідає за перетворення.

В яких випадках тоді використовують XSL? Загалом, для всього, що вимагає перетворень. Припустимо, у вас є список і ви хочете відобразити його в лексикографічному порядку, або якщо одні слова повинні бути замінені іншими словами, або якщо порожні елементи повинні бути замінені текстом. CSS може згенерувати текст, але тільки невеликі фрагменти, такі, наприклад, як номери заголовків розділів.

Діаграма

Diagram of the role of XSL and CSS in rendering HTML and XML documents

Ця діаграма показує роль XSL і CSS. XML Документи можуть бути представлені трьома різними способами: (1) якщо документ не обов'язково перетворювати, використовуйте CSS. В іншому випадку, використовуйте XSL-T, мову перетворення XSL, одним з двох способів: або (2) генеруйте властивості стилю разом із змінним текстом, використовуючи підмову XSL, під назвою XSL-FO (Форматування об'єктів XSL - об'єкти форматування мови таблиць стилів для XML); або (3) генеруйте новий документ у форматі XML або HTML і забезпечте цьому новому документу таблицю стилів CSS.

Додаткова інформація

Bert Bos, style activity lead
Copyright © 1994–2022 W3C® Privacy policy

Created 22 July 1999.
Last updated пт, 01-кві-2022 13:53:20 +0000

Languages

About the translations