Навіщо використовувати атрибут мови?

Intended audience: шифрувальники HTML (використовуючи редактори або скрипти), розробники скриптів (PHP, JSP, і т.д.), і кожен, хто задається питанням, чому він повинен використовувати мовні атрибути в HTML.

Question

Чому я повинен використовувати атрибут мови на веб-сторінках?

Атрибут lang (або деколи атрибут xml:lang ) вказує природну мову контента веб сторінки. Атрибут в html тезі встановлює мову для всього тексту на сторінці. Якщо частина сторінки використовує текст на різних мовах, ви можете додати до елементу, що оточує той контент мовний атрибут з різними значеннями. Для отримання інформації про те, як використовувати мовні атрибути дивіться Призначення мови в HTML.

Quick answer

Визначення мови вашого контенту дозволяє автоматично зробити ряд речей, від зміни зовнішнього вигляду і поведінки сторінки, до добування інформації, зміни способу роботи додатку. Деякі з мовних програм працюють на рівні документа в цілому, деякі працюють з відповідними відміченими фрагментами документа.

Найкраще додати інформацію про мову до вашого контенту зараз для того, щоб мати можливість пожинати плоди тоді, коли з'являться нові розробки. Це легко зробити при створенні контенту, але складніше модернізувати пізніше.

Details

Тут перераховано деякі з випадків, в яких інформація про мову корисна в даний момент, однак, так як специфікації і браузери розвиваються, то в майбутньому може бути багато додаткових програм для встановлення інформації про мову.

Стилізація сторінок

Мовні атрибути дозволяють варіювати стиль вашого контенту за рахунок мови. Для отримання додаткової інформації про те, як це зробити, дивіться Стилізація за допомогою використанням атрибуту lang.

Наприклад, можливо, буде потрібно змінити шрифти або міжрядковий інтервал, щоб розмістити різні алфавіти, лапки згенеровані за допомогою стилю можуть відрізнятися мовою, наголос, можливо, треба буде виразити способами, які залежать від мови, і т.д.

Наступний приклад показує, як можна було б встановити певний шрифт для вбудованого Арабського тексту на сторінці.

body { font-family: "Palatino Linotype", "Book Antiqua", Palatino, serif; } :lang(ar) { font-family: "Traditional Arabic", "Al Bayan", serif; }

Інший приклад залежної від мови поведінки - це переноси. Правила перенесення дуже залежать від мови. Опис властивості дефісів в CSS (яка на момент написання тільки починає бачити прийняття браузерів) говорить "Правильна автоматична розстановка переносів вимагає, щоб перенесення ресурсу відповідало мові тексту. Отже, в UA потрібна лише автоматична розстановка переносів для яких автор призначив мову (наприклад в HTML - lang або в XML - xml:lang) і для яких є відповідний ресурс розстановки переносів. "

Other typographic and layout features that are affected by language include line-breaking, justification, and case conversion, and more are coming as the specifications develop.

Вибір шрифту

Клієнтські додатки можуть використовувати (і використовують) інформацію про мову для вибору відповідних мові шрифтів, що покращує загальне враження користувача від сторінки.

Наприклад, на сторінці закодованій в Unicode, текст на Спрощеній Китайській, Традиційній Китайській, Японській, і Корейській мовах може поділяти теж саме місце коду для ідеографічних символів, але люди, які говорять на цих мовах очікують гліфи, які використовуються для невеликих змін від мови до мови. При відсутності явного стилю, застосованого автором контенту, деякі браузери автоматично призначають відповідні шрифти згідно до мови контенту. Ілюстрації на малюнку нижче показують як вплине на текст той факт, якщо ми нічого не змінюватимо, але при наявності значення мовного атрибуту в таких браузерах як Firefox або Internet Explorer.

Пошук

Хоча автоматичне визначення мови зазвичай використовується великими пошуковими системами для визначення мови ресурсів, внутрішня розмітка сторінки може використовуватися для поліпшення якості результатів пошуку, які базуються на лінгвістичних вподобаннях користувача.

Програми для перевірки орфографії та граматики

Засоби розробки можуть пристосовувати перевірки правопису і граматики, які базуються на мові контенту, або ігнорувати контент, який не написаний мовою програми, яка перевіряє правопис. Це може значно підвищити ефективність при перевірці орфографії.

Браузери також недавно почали дозволяти користувачам перевіряти написання тексту вони надрукували в формах або елементах із встановленим атрибутом contenteditable. Браузер, який враховує інформацію про мову контенту може забезпечити користувачам здобуття більш ефективного досвіду.

Переклад

Інструменти для перекладу можуть використовувати мовні атрибути для визначення сторінок або розділів тексту на певній мові та автоматично настроїти робочий процес або захистити текст від змін перекладачем в інструментах для перекладу.

Програми для читання нетекстового контенту

Інформація про мову допомагає синтезаторам мови і перекладачам Брайля видавати корисні результати. Ці додатки мають знати чи можуть вони видавати результат з тексту, або ж, можливо, їм необхідно переключитися на інший мовний режим.

Простановка мовних тегів рекомендована Керівництвом Веб Доступності W3C, яке запроваджене державною політикою в деяких країнах, наприклад в UK (Великобританії) - Закон про дискримінацію інвалідів (UK).

Аналізатори та скрипти

Відмітка контенту інформацією про мову також дозволяє специфічну мовну обробку.

Наприклад, скрипт або таблиця стилів XSLT можуть використовуватися для різних речей, включаючи:

Майте на увазі, що при створенні інформації ви не завжди знаєте, як пізніше люди захочуть її обробити.

By the way

За останні роки збільшилася користь відмітки мови, так як технологія прогресувала, і буде покращуватися в міру просування вперед. У багатьох випадках ці програми можуть і не бути для вас важливими, коли ви вперше розробляєте свій контент, але з плином часу їх значення може зрости. Тим не менш, в даний час ми стикаємся з круговою проблемою. Люди, які не бачать додатків з інформацією про мову не забезпечують такою інформацією свій контент. Додатки, що пов'язані з мовою розгортатимуться повільно, поки ця інформація не буде широко застосовуватися до контенту. Цей цикл може бути порушений авторами контенту, які призначають інформацію про мову як саме собою зрозуміле. Чим більше буде правильно відміченого контенту, тим більш корисними і всепроникаючими стануть такі програми. Як правило, дуже легко додати інформацію про мову і це не несе жодних санкцій.