Прискорююча кнопка n назначена для пропусків при навігації по сторінкам. Пропуск для переходу на початок контента.

Даний документ є перекладом. У випадку будь-яких невідповідностей і помилок остання версія документу англійською мовою повинна розглядатися як офіційна. Першопочаткове авторське право належить W3C, як це вказано нижче.

Перекладач: Alexandr Shlapak

s_gotoW3cHome Інтернаціоналізація
 

Заміна кодування (X)HTML сторінки на UTF-8

Аудиторія: новачки в інтернаціоналізації, які хочуть змінити кодування їх (X)HTML сторінок.

Питання

Як я можу змінити кодування моїх (X)HTML сторінок на UTF-8?

Ввідна інформація

Ви чули, що краще кодувати ваші сторінки в UTF-8, ніж у таких кодуваннях, як Windows 1252 або ISO 8859-1, і ви чули, що інші роблять це, але ви не знаєте, як це зробити. Ця сторінка допоможе.

Відповідь

Ця стаття коротко змальовує необхідну вам інформацію. Слідуйте по вбудованих посиланнях на інші статті на сайті, якщо вам потрібно отримати докладну інформацію по будь-якому з кроків.

Крок 1: Зберегти дані як UTF-8

Щоб призначити кодування UTF-8 не достатньо просто змінити призначення всередині ваших сторінок. Ви повинні переконатися, що ваші дані закодовані, тобто збережені як UTF-8. Якщо ви працюєте файлами, які редагуються вручну, то ви повинні використати редактор, щоб зберегти файл в UTF-8, а не в кодуванні, яке ви використовували. Якщо ви будуєте файли з скриптів та баз даних, ви повинні переконатися, що дані перетворюються так, як необхідно і, що всередині вашого скрипту задані правильні параметри.

Зауважте, що вам, можливо, треба буде переконатися, щоб дані не включали підпису UTF-8, також відомого як byte-order mark (BOM).

Крок 2: Призначте кодування на вашій сторінці

Ви повинні змінити призначення кодування символів на вашій сторінці (або додати, якщо ви його ще не призначили).

Крок 3: Переконайтеся, що ваш сервер все виконує правильно

Хоча ваші дані закодовані в UTF-8 і ви призначили кодування на сторінці, ваші сервери можуть як і раніше обслуговувати сторінки з супроводжуючим заголовком HTTP що говорить, що кодування інше. Призначення в заголовку HTTP замінить інформацію всередині сторінки.

Для вирішення цієї проблеми вам необхідно перевірити, чи є це насправді проблема чи ні, а потім, якщо є проблема, вжити заходів щодо її виправлення.

Вам необхідні привілеї адміністратора сервера для того, щоб змінити кодування яке посилається в заголовок HTTP, хоча ви можете зробити це самостійно, навіть якщо ви обслуговуєте файли через ISP. Проконсультуйтеся з вашим адміністратором сервера. Дивіться пояснення один зі способів зробити це для сервера Apache.

Розкажіть нам про те, що Ви думаєте.

Надішліть нам коментар

Додаткові матеріали

Автор: Richard Ishida, W3C. Перекладач: Alexandr Shlapak.

Переклад Англійського контенту від 2005-08-26. Переклад останнього оновлення 2011-04-20 14:00 GMT

Для перегляду історії внесення змін до перекладу натисність qa-changing-encoding в блоге i18n.