Робота з мовою в HTML

Чому ви повинні це прочитати?

Інформація про мову, що використовується на сторінці важлива для доступності, стайлінгу, пошуку та з інших причин. Крім того, інформація про мову, яка зазвичай передається між клієнтськими додатками та сервером може використовуватися, щоб допомогти поліпшити навігацію для користувачів і можливості локалізації вашого сайту. Якщо ви призначите інформацію про мову належним чином, то цей посібник допоможе вам скористатися можливостями, які доступні сьогодні і в найближчому майбутньому.

Objectives

Після вивчення цього посібника ви повинні:

Intended audience: шифрувальники XHTML/HTML (використовуючи редактори або скрипти), розробники скриптів (PHP, JSP, і т.д.), шифрувальники CSS, і кожен, хто потребує керівництва про те, як призначити і використовувати інформацію про мову в форматі HTML. Передбачається, що у вас є базові знання HTML і CSS.

Цей посібник збирає і організовує вказівки на зібрані разом статті, які допоможуть вам зрозуміти найважливіші аспекти, як працювати з інформацією про мову, при розробці HTML і CSS.

В кількох словах

Завжди додавайте атрибут lang до html тегу, щоб встановити мову за замовчуванням для вашої сторінки.

<html lang="uk">

Якщо це XHTML 1.x або HTML5 багатомовний документ, що обслуговується як XML, ви повинні також використовувати атрибут xml:lang (з тим самим значенням). Якщо ваша сторінка обслуговується тільки як XML, то використовуйтe тільки атрибут xml:lang.

Не використовуйте meta елемент із http-equiv встановленим в Content-Language.

Виберіть теги із IANA Subtag Реєстру, і слідуйте правилам синтаксису в BCP 47 при використанні більш, ніж просто мовного subtag. Використовуйте як можна коротші мовні теги.

В CSS використовуйте властивість :lang для застосування стилів залежно від мови їх контенту.

Навіщо призначати мову?

Ця частина посібника мотивує прочитати решту. Якщо ви поспішаєте і просто хочете знати що робити, без теорії, то починайте читати з розділу Як призначити мову сторінки або елементу.

Браузери та інші додатки можуть використовувати інформацію про мову контенту для того, щоб доставляти користувачам найбільш відповідну інформацію або надавати інформацію користувачам найбільш підходящим чином. Чим більше контенту буде правильно позначено, тим більш корисними стануть такі програми.

Навіщо використовувати мовний атрибут? включає в себе приклади того, де може бути корисною інформація про мову.

Як призначити мову сторінки або елементу

Ви повинні встановити мову тексту на вашій сторінці за допомогою мовних атрибутів. На жаль, є декілька атрибутів причетних до деяких форматів, і кілька інших речей, які слід прояснити. У цьому розділі розглядаються різні варіанти: ті, які ви повинні використовувати і ті, які вам слід уникати (і чому).

Призначення мови в HTML наводить коротку інформацію про те, як призначити мову за допомогою атрибутів.

HTTP заголовки, meta елементи та інформація про мову описує, як мова meta даних відрізняється від фактичної мови тексту, і обговорює Content-Language, використовуваний в HTTP заголовках і meta елементах.

Робота з мовними тегами

У цьому розділі розглядаються питання щодо того як вибрати і створити мовні теги.

Щоб переконатися, що всі клієнтські додатки розпізнають ту мову, яку ви маєте на увазі ви повинні слідувати стандартним підходам при наданні мові значення. Можливо вам також знадобиться розглянути, як стандартним способом звернутися до діалектних відмінностей, наприклад відмінність між Американською Англійською і Британською Англійською мовами, які суттєво розходяться з точки зору правопису і вимови.

Мовні теги в HTML і XML описує синтаксис мовних тегів в BCP 47.

Вибір Мовного Тега надає практичну інформацію про те, як вибрати правильні subtags з тисяч доступних для представлення мови, що вам потрібна.

Налаштування мовних уподобань браузера

Коли ваш браузер тягне документ з Мережі, то він посилає HTTP запит на сервер, де зберігається інформація. Із запитом, браузер посилає інформацію про налаштування його мовних уподобань. Ці уподобання можуть визначити який контент посилається назад до вас. Дізнайтеся, як встановити або змінити ці уподобання.

Налаштування мовних уподобань в браузері

Використання інформації про мову для стилізації вашого документа

Вам часто потрібно застосовувати різні стилі для тексту на різних мовах (наприклад інформація про шрифт або висоту рядка, або, можливо, різні стилі наголосу і т.д.) Якщо ви використовували атрибути для ідентифікації мови вашого контенту, то ви можете використовувати декілька потужних селекторів в CSS, щоб при зміні мови автоматично застосовувати різні стилі до контенту. Наступна стаття розглядає різні варіанти того, як це зробити.

Стилізація використовуючи атрибути мови