Прискорююча кнопка n назначена для пропусків при навігації по сторінкам. Пропуск для переходу на початок контента.

Даний документ є перекладом. У випадку будь-яких невідповідностей і помилок остання версія документу англійською мовою повинна розглядатися як офіційна. Першопочаткове авторське право належить W3C, як це вказано нижче.

Перекладач: Alexandr Shlapak (Александр Шлапак)

s_gotoW3cHome Інтернаціоналізація
 

Хто використовує Unicode?

Аудиторія: шифрувальники XHTML/HTML (використовуючи редактори або скрипти), розробники скриптів (PHP, JSP, і т.д.), Менеджери веб-проектів, і кожен, хто задається питанням, чи повинен він використовувати Unicode чи ні.

Питання

Чи є Веб сайти, що вже використовують Unicode

Ввідна інформація

У цій статті, Unicode - скорочення від Unicode кодування.

Іноді вигадують, що Unicode кодування популярні "за лаштунками ", але рідко використовується на сторінках великих веб-сайтів.

Відповідь

Як доказ того, що кодування Unicode набирало силу - первісна версія цієї статті, в 2003 році, вказувала на домашні сторінки наступних веб-сайтів, які всі використовували Unicode в той час:

Повідомлення в блозі написане Google в Січні 2010 показало, що майже 50% веб сайтів в їх вибірці з кількох мільярдів сторінок в даний час використовують Unicode. Відповідно до Google, показник для сторінок закодованих в Unicode в серпні 2010 року перетнув 50% позначку. Додайте до цього показник для ASCII веб сторінок (так як ASCII є підмножиною UTF-8), і цифра зростає приблизно до 70%.

UTF-8 - кодування, яке використовується. Сторінки закодовані в UTF-16 налічують менше ніж 0.01%.

Приклади використання у 2010 році також включали такі основні сайти соціальних мереж, як Facebook, Flickr, Linked-In та Twitter.

Щоб дізнатися, чи веб-сторінка використовує Unicode, просто виберіть властивість "кодування" вашого Веб браузера (як показано нижче, за допомогою Internet Explorer):

Фотографія з меню, що випадає в Internet Explorer, яка показує, як подивитися кодування поточної сторінки.

Доречі

Набагато більше компаній опираються на Unicode "за лаштунками" – тобто, в їх базах даних контенту. Наприклад, база даних контенту може зберегти весь текст у форматі Unicode; коли контент одержується Веб сервером, він транскодується в рідне кодування.

Ви можете додати логотип на свою сторінку (надане Unicode Консорціумом) якщо вона перевіряється, як UTF-8 при використанні W3C валідатора.

Розкажіть нам про те, що Ви думаєте.

Надішліть нам коментар

Додаткові матеріали

Автор: John Yunker, Byte Level Research. Змінено: Richard Ishida, W3C. Перекладач: Alexandr Shlapak (Александр Шлапак).

Переклад Англійського контенту від 2010-09-02. Переклад останнього оновлення 2011-06-06 21:00 GMT

Для перегляду історії внесення змін до перекладу натисність qa-who-uses-unicode в блоге i18n.